Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Adobe Photoshop

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Gündelik hayatımızda pek çok fotoğraf çekiyoruz, çekiliyoruz ve her yerde yayınlanan fotoğraflara da ulaşabiliyoruz. Bu fotoğrafları istediğimiz gibi düzenlemek, renklendirmek için bütün işlemleri bir arada tutan ve dünya çapında kullanılan bir program var; Adobe Photoshop.

Fotoğrafa dair tüm işlemleri sanki profesyonel bir fotoğrafçı gibi Adobe Photoshop ile yapabilirsiniz. Kırpma, döndürme gibi basit işlemlerin yanı sıra, kırmızı renk olarak çıkan gözlerinizi düzeltebilir, cildinizi kusursuz bir cilt olarak gösterebilirsiniz. Saç renginizi değiştirmek istediğinizde teninize yakışan rengi bulabilirsiniz. Makyajsız olan fotoğrafları makyajlı çekilmiş gibi yapabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz manzara fotoğraflarını daha çekici, canlı renklere dönüştürebilir, çözünürlüğünü bir miktar arttırarak fotoğraflarınızın kalitesini bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Fotoğraflarınızı isterseniz profesyonel çekim olan HDR (High Dynamic Range, Yüksek dinamik aralığı) çekime dönüştürebilir veya HDR tonlama özelliği ile HDR çekim gibi yapabilirsiniz. Fotoğrafların yanı sıra resimler ile de işlem yapmanıza olanak verir.  Fotoğraflarınızı veya çizmiş olduğunuz resimleri bir araya getirerek GIF (Graphics Interchange Format) elde edebilirsiniz. Bütün bunları yapmanıza olanak sağlayan programın sahip olduğu fırçaları diğer fotoğraf düzenleyici programlardan öndedir.

Kısacası fotoğraflarınızı bir profesyonel çekim yapılmış hale getirebilirsiniz. Üstelik eğitim videolarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz de. Resmi sitesinde yayınlanan son sürüm Adobe Photoshop CC’yi 30 günlük deneme süresi ile kullanabilirsiniz. Adobe hesabı oluşturarak giriş yapmanız yeterli olacaktır. Adobe hesabınızla ‘stock’ resimlerine ulaşarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Adobe Photoshop YAPILAN YORUMLAR

  • emir korkmaz
    2 sene önce

    Programı indirdim çalıştırdım sorun yok youtube üzerinde photoshopla ilgili gereken deylar mevcuttur

  • Sporx32
    2 sene önce

    Adobe Photoshop Sayesinde bir çok şeyi ögrendım ve sorunsuzca indirdim.