Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Akıllı Telefonlarınızın Yapabileceği Muhtemel 5 Şey Ve Özellikler!

Akıllı Telefonlarınızın Yapabileceği Muhtemel 5 Şey Ve Özellikler!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Eğer akıllı telefonunuzla yalnızca oyun oynama, konuşma, mesajlaşma ya da fotoğraf çekme gibi işlemler yapabileceğini düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz.

Bu özellik, cihazınızı kaybettiğiniz de yada çaldırdığınız da bütün önemli verileri güvenlik altına alır ve düşüncelerinizi biraz da olsa rahatlatır. Her akıllı cihaz da IMEI numaralarının olduğunu bilirsiniz. Eğer daha önceden telefonunuza *#060# tuşlamışsanız kullandığınız cihazın iletişim şirketini arayarak numarayı kullanıp cihazınızı devre dışı bırakabilir hale gelir.

Arka kameranız artık mikroskop

Akademisyen, öğrenci ya da ilgili bir kurum yada şirkette çalışıyorsanız elinizin altındaki aletlerle bunu daha çok kolaylaştırırsınız. Mikroskopun en küçük mercek haline getirilmiş olan ‘SML’ olan mekanizmayı nadir olarak bir kırtasiyede aslında bulabilirsiniz. Fakat yine de bu cihaza karşı merakınız varsa ve mikroskopla ilgili ekipmanlara, ve ya uzak çekim yapmak istiyorsanız bu taktiği önermek isterim. En basitin den herhangi bir küçükken oynadığımız o kalem lazerde ki küçük lensi telefonunuza entegre ederek tüm detayları kameranızı açarak fark edebilirsiniz.

Telefonunuzu Hologram Cihazına Dönüştürebilirsiniz

Kendin yap projelerinden biri ile siz de telefonunuzu sadece bir CD kutusu kullanarak hologram gösteren bir cihaza dönüştürebilir, YouTube’un hologram cihazları için özel yayınladığı videoları bilim-kurgu tarzıyla izleyebilirsiniz.

Artık Paranızı Su Geçirmez Telefon Almak İçin Harcamayacaksınız

IP 68 yeni teknolojik telefon kılıfı artık mağazalar da yerini aldı. (Teknosa, Bimeks, Vatan Bilgisayar) Her telefon suya ve toza karşı dayanıklı olamayabiliyor. Fakat bu, telefonunuzu su geçirmesine dayanıklı hale getiremeyeceğiniz anlamına da gelmiyor. Polietilenden yapılan kılıflar, telefonunuzun suyu geçirmesine engel olacaktır.

Telefonunuzu Potreniz ile Kilitleyin!

Set up Face Unlock (App Store, Google Play Store)

Cihazınızı kilitlemenin birçok yolu var. Fakat bunlar arasında belki de çoğunuzun bilmediği ‘yüz kilidi’ yöntemi de bulunuyor. Cihazınızın Ayarlar menüsüne, oradan Güvenlik seçeneğine, en sonunda da Ekran Kilidi seçeneğine dokunduğunuzda ilgili kısmı aktif edebilirsiniz. Tabii bundan faydalanabilmeniz için telefonunuzun bu özelliği destekliyor olması gerek.

Akıllı Telefonlarınızın Yapabileceği Muhtemel 5 Şey Ve Özellikler! YAPILAN YORUMLAR

  • Emir
    2 sene önce

    Çok güzel yazı olmuş elinize sağlık