Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Apple OLED ekranlar için kolları sıvadı

Apple OLED ekranlar için kolları sıvadı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Apple akıllı telefon dünyasına yeni bir yenilik getirerek dev bir adım atıyor. Yeni üreteceği iPhone telefonlarına OLED panel eklemeyi planlıyor.

Yeni değişikliklerle kullanıcılarını şaşırtmayı seven Apple şirketi, yeni telefonu iPhone 8 ile gerçekten kaliteli değişikliklere adım atacağını belirtmiştik. Yalnızca iPhone değil diğer tablet ve bilgisayarlarında da yenilikler yapmaya devam ediyor. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre 2019 yılına kadar OLED ekrana geçiş yapmak istediklerini belirtti. OLED ekranlar 4k çözünürlüğü bize kolaylıkla sağlayabilen kaliteli ekranlar.

Yaşadığımız dönemde artık OLED ekranlar gerçekten büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Görüntü kalitesine önem veren tüketiciler OLED ekrana sahip olan cihazları ilk olarak tercih ediyor. Yayınlanan açıklamaya göre de Apple yeni OLED ekranları Samsung ve Interflex firmalarından temin edecek. Zaten hali kazırda neredeyse tüm ekranlarını Samsung firmasına yaptıran iPhone, Interflex firması ile daha yeni çalışmaya başlayacak.

Aynı zamanda bu adımıyla birlikte Apple, üretim alanını oldukça arttırıyor. 886 milyon liralık bir yatırım yaparak daha büyük ve sağlam bir üretim tesisine kolları sıvayan Apple firması, yeni üreteceği akıllı telefonları ile piyasayı ele geçirmek istediği bir gerçek.

OLED paneller hangi marka tarafından üretilecek?

Var olan OLED panellerin en kalitelisi şuan Samsung firması tarafından üretiliyor. Samsung Display OLED olarak bilinen panel gerçekten muhteşem bir görüntü kalitesini kullanıcılarına sunuyor. Bunun yanında sadece OLED panel üretmeyen Samsung yalnızca telefon değil bir çok firmanın donanımlarının içini dolduruyor. Kısaca siz ne kadar Apple aldığınızı zannetseniz bile aynı zamanda Samsung’ta para kazanmış oluyor. Ancak son anlaşmasından sonra Interflex firması ile anlaşan Apple, Samsung’a tam olarak güvenmiyor gibi görünüyor.

Yeni üretilecek olan Apple iPhone gerçekten hem performans anlamında hem de tasarım olarak ilklere adım atacak gibi görünüyor. Şuana kadar üretilen tüm telefonlardan daha üstün özelliklere sahip olarak olan iPhone 8 5,8 inç ekranı gibi büyük bir ekran boyutuyla piyasaya sunulması bekleniyor. Son olarak internete girerken daha hızlı ve güvenilir olmak istiyorsanız PureVPN uygulamasını telefonunuza indirerek internet hızınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Apple OLED ekranlar için kolları sıvadı YAPILAN YORUMLAR