Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Baidu Antivirüs

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Baidu Antivirüs uygulaması rakiplerine oranla gerektiğince ufak bir boyuta sahip; virüsleri, trojan ve malware gibi zararlıları bulut tabanlı sistemiyle çok acele belirleme edebilen yapıda tasarlanmış. Diğer bir çok antivirüs uygulamasının bilgisayarların işlemcilerini ve RAMlerini çok çok kullanmalarından ötürü meydana gelen kasma ve donma gibi sorunlar Baidu Antivirüs’te düşük planlı PC’lerde bile -neredeyse- görülmüyor.

Ücretsiz olmasının bütün avantajlarını kullanabileceğiniz Baidu Antivirüs ile güncellemeleri ve virüs tanımlamalarını basitçe karşıdan indirebiliyorsunuz. Bulut tabanlı virüs tanımlama sistemi yardımıyla en son sunulan virüs ve zararlıları çok süratli bir şekilde sistemine dahil edebiliyor bu sayede zararlılara karşı çok daha çok korunma şansınız oluyor. Oldukça süratli ve etkin tarama yapabilen Baidu Antivirüs virüs ve zararlı yakalamak konusu ile ilgili bir hayli bir başarılı ve şuandan adından söz ettirmeye başladı.

Aynı vakitte kendisini antivirüs uygulamaları arasında kabul ettirmiş olan Avira’nın antivirüs denetleme motorunu da kullanabilmeyi mümkün duruma getiren Baidu Anrivirüs uygulamasında ister kendi ulusal motorunu dilerseniz de Avira motorunu da kullanabiliyorsunuz. Virüsleri bu sayede değişik sistemle taramanız ve bulmanız çok daha mümkün duruma geliyor. Bu yönüyle eşi benzeri olmayan olan Baidu Antivirüs size üç değişik virüs tarama motoru alternatifi sunuyor. Kendi ulusal offline Baidu Antivirüs motoru, Baidu Bulut tabanlı antivirüs motoru ve de az evvelce bahsetmiş olduğumuz Avira Antivirüs motoru. Bu çoklu motor yapısıyla %99 virüs ve zararlı yakalama potansiyeli olduğunu bildiren Baidu Antivirüs yetkilileri sistemlerini sıksık geliştirdiklerini de belirtiyorlar.

Piyasada bir çok bedava antivirüs uygulaması sahip olunan büyük ihtimalle Avast, AVG, Avira gibi antivirüs devlerinin adlarını duymuşsunuzdur ya da halihazırda şunlardan birisi bilgisayarınızda kuruludur ancak bu saydığımız isimler ve şunlar gibi başka bedava antivirüs uygulamaları kısıtlı özellikler ile geliyorlar yani satın alma opsiyonunu gündemde tutmak adına yalnızca belirli özeliklerini bedava sunuyorlar. İşte bu noktada Baidu Antivirüs tamamiyle ayrışıyor zira bütün özellikleriyle bedava ve de edebiyete kadar bedava kalacak.

Baidu Antivirüs’ün en güzel yanlarından birisi olan 24 saat gerçek vakitli sistem ve dosya korumasının yanısıra USB ve harici belleklerin PC’ye bağlanmasından derhal sonra yaptığı otomatik tarama ile USB virüslerine de karşı aktif bir koruma sağlayabiliyor, Baidu Antivirüs’ün USB koruması muhakkak çok efektif çalışıyor şu ana kadar hiç bir cihazı atlamadı ve USB bellekleri tamamiyle tarayarak güvenilir kullanım sağladı. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz başka bir çok bedava antivirüs uygulaması bu özelliklerini ek ücret ile kullananlara sunuyorlar Baidu ise tamamiyle bedava kullanım sağlıyor.

Baidu Antivirüs kullanırken kendinizi güvende hissetmenizi gerçekleştiren özelliklerinden birisi de İnternet gibi büyük bir deryadan indirmiş olduğunuz dosyaları otomatik olarak taraması ve güvenilir bulduğu dosya/uygulamaları kullananlara sunması. Çok süratli bir şekilde yaptığı bu tarama prosedürü yardımıyla rastgele bir zararlıyı barındıran dosyayı bilgisayarınızın hafızasına şimdilik yerleşmeden kaldırma şansınız oluyor.

Baidu Antivirüs YAPILAN YORUMLAR