Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Camtasia Studio

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Camtasia Studio

 

 

Camtasia Studio programı bilgisayar kullanıcıları için son derece yararlı bir programdır. Programın kullanıcıları çoğunluklu olarak program eğitmenleri, oyuncular ve ya tanıtım üstüne çalışan ekipler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Programın içerisinde son derece yararlı özelliklerle izleyicilerin algısını ve yoğunluğunu kaybetmeden en güzel görüntü yansıtmaları ile bir çok kullanıcının kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla tanınmış ve popülerliği dünya üzerinde bilinen paylaşım sitelerine kolayca aktarımı sağlanarak sunulmaktadır.

Youtube, facebook, twitter vb. paylaşım sitelerinin bu türde programlarda oluşturulan video formatlarını daha da kolay yerleştirilmesi için öncelikler sağladığı bilinmektedir. Camtasia Studio programı farklı alternatiflerde sunduğu görüntü formatları ile power point de dahil hazırladığınız sunumları avi uzantısı ile kaydedebileceksiniz. Bu türde programlar son çıkan oyun ve program tanıtımları kullanımında sergilenen özelliklerin ve oyun da bölüm aşma yollarını bu programla kaydederek istediğiniz zaman milyonlarca kişiye izletebilirsiniz. Programın özellikleri arasında videoları istediğiniz yerden kırpabilirsiniz.

İstediğiniz alanda efektler dâhil uygulayabilirsiniz. Program da wkran görüntüsünü kayda alırken aynı anda bilgisayarınızın dahil olduğu web cam de aktif ederek görüntünüzü kayda almanız mümkündür. Program dahilinde ve bilgisayarda donanım olarak bulunan mikrofon özelliği de etkin kılınarak sesleri kayıt altında videonuza ekleyebilir. Bu sayede sesli olarak da kayıt altında tuttuğunuz videolarınızın her türden destek sağlayarak yönlendirmeleri daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Sizleri izleyen kişilerde sizin duygularınıza ortak olacaktır.  Hazırlanan görüntüler de etkili bir çok sunum yapma olanağı sağladığının yanı sıra bu görüntüleri cd ve usb ortamlarına da direk olarak kaydetme özelliği bulunmaktadır.

 

Camtasia Studio programının desteklediği formatlar;

Macromedia flash ( fly,swf)

Windows Media Video (.wmv)

Apple Qucik Time (.mov)

Real Networks (.rm)

 

Tools sekmesinden options tıklayın ardından avi seçeneğini işaretleyiniz.

 

Genel ayarlar

Ekran büyüklüğü, ses ve cam ayarları yapılması gerekmektedir.

Bütün ekran ayarı için entire screen sekmesini seçmelisiniz.

Belirli alan için region of the screen

Kayıt seçimin de f9 tuşuna basarak kayıt başlatabilirsiniz. Kayıt bitirme işlemi içinde f 10 tuşuna basmanız yeterlidir.

Kayıt işleminden önce dosya formatı için çıktı türü belirlenmesi gerekmektedir. Dilediğiniz takdirde webcam ve mikrofon özelliklerine de ekleyebilirsiniz.

Camtasia Studio YAPILAN YORUMLAR

  • Cr4StyLe
    2 sene önce

    alanında en iyi kayıt ve düzenleme programı diyebilirim teşekkürler