Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

cFosSpeed

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

cFosSpeed programı ile ağ trafiğini düzenleyebilir ve veri transferleri arasında yaşanan gecikmeyi en aza indirebilirsiniz. Aynı zamanda cFosSpeed programı sayesinde üç kat daha hızlı bir şekilde ağ üzerinden gezinti yapmanızda sağlanacaktır. Sonuç olarak DSL bağlantınızı en üst seviyede kullanmanıza yardımcı olan cFosSpeed programı oldukça büyük avantajlara sahip gibi görünüyor.

TCP/IP transferi boyunca her zaman, daha fazla verinin aktarılmasından önce bir miktar veri dönüşünün onaylanması gerekmektedir. Veri dönüşü olayının toplanması, veri transferinin hızında yavaşlamaların ve gecikmelerin meydana gelmesine sebep olacaktır. Bu sebepten ötürü gönderen tarafı beklemeye zorlayacaktır.

Özelliklede ADSL için çok daha az bir veri transfer kapasitesine sahip olan karşıya yükleme veri yolunu doldurur ve karşıdan yükleme hızının ciddi miktarda düşmesi de mümkündür. Bu durumun nedeni ise karşıdan yükleme verilerinin onaylanabilmesi için yeterli karşıya yükleme veri yolunun mevcut olmamasıdır.

Şu zamana kadar yapılan standart çözüm yolları genel olarak TCP pencere boyutunun artmasını sağlamak ve bu sayede acil onay olmadan çok daha fazla verinin gönderimini sağlamak amacı üzerine kurulmuştur. Burada yaşanan en kritik problem ise bu yöntemin yüksek ping sürelerine yani gecikmeye ve web sayfalarının açılmasındaki gecikmelere neden oluyor olmasıdır.

2 saniye kadar süren gecikmeler ise TCP pencere boyutu 64k olan sistemlerde çok sık bir şekilde meydana gelen bir sorun olarak bilinmektedir. Yani sadece yüksek bir pencere boyutu ile en yüksek karşıdan yükleme hızına erişebilmek yeterli gelmeyecektir.

cFosSpeed programı ise trafik düzenlemede çok farklı bir yaklaşım kullanmaktadır. Önemli olan veri paketlerinin transferine öncelik sağlıyor ve bu sayede paketlerin çok daha hızlı bir şekilde geçmesini başarıyor. cFosSpeed programın bu özelliği sayesinde karşıya yüklemeler DSL bağlantıyı hiçbir şekilde etkilemiyor.

cFosSpeed programı aynı zamanda trafik düzenleme teknolojisi ve önemli paket türlerinin sayılarını da algılayabiliyor. Böylece önemli paketlere öncelik sağlayarak internet trafiğinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu yöntemi sadece web gezinti ve karşıdan yüklemelerde değil,, aynı zamanda online oyunlarda da uygulayarak kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor.

En iyisi için Trafik Düzenlemesi

Broadband: DSL, Cable
Dar band: modem, ISDN
Mobil
Dosya paylaşımı (P2P)
Oyunlar
Çevrimiçi Medya, VoIP

Özellikler:
Düşük Ping
Program Önceliklendirme
Trafik Düzenleme Protokol Önceliklendirmeleri
Online Budgets
Güvenlik Duvarı

cFos Trafik Düzenleme ile, şu gibi ölçülebilir gelişmeler ve ayrıcalıkları farkedeceksiniz:
Karşıya yükleme sırasında karşıdan yükleme hızının maksimum olması
Webde gezinti yaparken cevap sürelerinin hızlanması
Gelişmiş VoIP ses kalitesi

Not: Yazılımın deneme sürümünü 30 gün boyunca kullanabilirsisiniz. Tam sürüm ücreti ise 23 dolardır.

cFosSpeed BENZER İÇERİKLER
cFosSpeed YAPILAN YORUMLAR