Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DiskDigger

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

 

Disk digger

Disk Digger sayesinde silinen dosyalarınıın tekrar geri gelmesini asğlayan ve Türkçe anlamı da disk küreği anlamı bulunmaktadır. Program çok küçük boyutludur. Ayrıca basit kurulumu ve ara yüzü ilekolay taşınabilir olması çok farklı bir güzelliktir. C ve D disklerinizi seçiyorsunuz. Bu alanlarda tek bir disk alanında da tarama yaptırabilirsiniz. Ardından ileri butonua tıklayarak bir sonraki kısma geçiyoruz.

Bir sonraki kısımda program tarafından size Disk digger sürücünüzü nasıl taramasın ıistiyorsunuz? Diye soru gelecektir.

    1. Derin inceleme özelliği ile silinen dosyaların içinde dosya sistemlerin taramasını sağlayarak tüm dosya türlerini kurtarmaktadır.

    • Çok hızlıdır. Alan taraması yapmamaktadır.

    • Yalnızca belirli dosya sistemlerini desteklemektedir.

    1. Daha derin inceleme metodu ile disk yüzeyin tarama yapmaktadır.

    • Tüm diskleri taramaktadır. Bozuk sektörleri yok sayar.

    • Yalnızca belirli dosya sistemlerini destekler.

    • Dosya adlarını kurtarmaz. Yalnınzca belirli dosyaları desteklemektedir.

Seçeneğe hızlı tarama yaptırıyoruz. Tarama ekranı ile 1-2 dakika sürdü. Disk digger tarama işleminden sonra şu kadar sayda dosya kurtarabildiğini size belirtecektir. Tamam butonuna tıkladıktan sonra sonuçları sizlere listeme yapacaktır.

 1. Bu işlemelerden sonra video, müzik, resim dosyalarını bulabilrsiniz. Disk üzerinden silinen dosyalarınızı rahatlıkla bulabilrsiniz. Çok güvenilir. Kurulumu kolay ve ara yüzleri oldukça basit bir programdır. Taşınabilir özelliği ile harici diskinize atabilirsiniz.

 2. Seçili dosyaları ctrl tuş ile seçerek çoklu seçim ile seçili dosyaları kurtar butonuna tıklayarak sağ tarafta kırmızı kare içinde dosya kurtarılarak göz at ekranı önünüze gelcektir.

 3. Seçilen dosyalardan sonra listeleme türünde küçük resimler seçeneği ile resim dosyalrını küçük resim halinde size sunacaktır.

 4. Kurtarıalcak dosyaları belirledikten sonra 1-2 saniye kadar bekliyorsunuz. Program basit, kullanışlı, taşınabilir olması ile benzeri olan programlardan daha da ön planda durmaktadır.

 5. Disk digger programında Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Bu sayede size kolayca erişim ve kullanma imkanı sağlamaktadır. Shift delete tuş kombinasyonu dahil sildiğiniz dosyaları bu sayede çöp kutusundan çıkan ve silinen dosyaları geri çağırabilirsiniz.

Bu program sayesinde kolay bir şekilde dosyalarınızın silinse dahil geri çağrılma ve bulunma durumu çok basit bir şekilde yapılmaktadır.

 

 

DiskDigger YAPILAN YORUMLAR