Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Evernote

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Evernote, notlarınızı bir arada tutmanızı sağlayan, o notları tablet, PC ve mobil cihazlar ile senkronize eden bir programdır. Not sözcüğü geniş bir anlamda olsa da ben diyeyim blog yazısı, istatistik, siz deyin yemek tanımı bir çok datayı derli toplu gözümüzün önünde bulabiliyoruz sayesinde.

Peki bu Evernote nasıl Kullanılır ?

Öncelikle sitede bir hesap oluşturuyorsunuz ve bundan sonra rastgele bir yerden eklediğiniz bir nota rastgele bir yerden ulaşabiliyorsunuz.

Evernote’un yazılımının yanısıra Android ve iOs amacıyla mobil programları var ve çok popüler. Oldukça kolay bir kullanıma sahip bir not alma uygulaması. Mobil programlarında ses kaydı ile not ekmek te çok kullanımı kolay bir özellik.

Evernote resim olarak eklediğiniz notlarda ki resim içi yazıları okuyabiliyor ve resmin içersinde geride bıraktığımız rastgele bir kelimeyi arattığınızda bu not karşınıza çıkıyor.Bir restorantın kartını,ders programınızı,bir afiş, iş ilanının resmini çekip notlarınıza katabilirsiniz.Böylelikle bu notlara etiket ekleyerek, etiketler üzerinden arama yapabildiğimiz gibi, resim içersinde ki kelimeleri aratarakta alakalı notu bulabiliyoruz.

Eğer bir tabletiniz varsa el yazınızla ve kaleminizle not alabiliyorsunuz yukarıda dediğim mürekkep notu özelliğiyle.

Evernote ile aldığınız notlara ister sadece internet sitesi üzerinden, dilerseniz Evernote kurduğunuz bir bilgisayara hesap bilgilerinizi girerek,dilersenizde internet tarayıcınıza kurduğunuz eklenti üzerinden ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Evernote’a rastgele bir yerden eklediğiniz içerik Evernote sunucularına gittiğinden hesabınızı her açtığınız yerden notlar senkronize oluyor ve heryerden bütün notlarınıza ulaşmış oluyorsunuz.

 

Evernote YAPILAN YORUMLAR

  • Atakan
    2 sene önce

    Program android için çok yararlı hocam, yazınız için teşekkür ederim deniyeceğim.