Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

ExtraBits

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

 

ExtraBits

ExraBits en basit tabiriyle bir dosya yönetme, bulma ve düzenleme programıdır. Bilgisayarlarımızda çeşitli nedenlerle çok vakit geçiriyoruz. İşimiz sırasında internet üzerinden indirdiğimiz dosyaları anında düzenlemeye vakit bulamayabiliyoruz. Çalışmalarımızla ilgili dosyalarımızı konu konu ayırdığımızda da aradığımızı anında bulma şansımız pek olmuyor. Hatta çoğu kez silinmesi gerekenler arasına karıştırarak onları kaybedebiliyoruz.İşte böyle anlarda bir yardımcıya ihtiyaç duyuyoruz.

Bir yönetici biden fazla işe akıl yorması gerektiğinden elde ettiği ya da ihtiyaç duyduğu bilgileri onun için dosyalayacak, yeri geldiğinde önüne serecek ve yeniden toplayıp ait olduğu yere depolayacak bir sekretere gereksinim hissediyorsa, ExtraBits de bu şekilde kişisel asistanınız olarak sizin işlerinizi kolaylaştırıp zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak.

ExtraBits, indirdiğinizde Windows’a ait olan Dosya Gezginine eklenen bir uzantıdır. Daha geniş ve ideal bir dosya yönetim imkanı sunar. Ayrıca tamamen ücretsizdir. Kullandığımız basit Windows Dosya Gezgini bazı özellikleri barındırmadığı gibi kısıtlamalarla da kısırlaştırılmıştır.ExtraBits programını indirdiğinizde bu kısıtlamaları aşarsınız. Dosyalarınızı daha hızlı ve kolay bir şekilde taşıma, bulma ve yönetme imkanına kavuşursunuz.

Bu program dosya ya da klasörlerinize sağ tıkladığınızda beliren menüye zamandan kazanmak için bazı komutlar ekler. Ticari olmayan kullanımlar için ücretsiz olan bu programın sadece 100 belirlenmiş dosya ve klasör üzerinde kontrol sağlama imkanı vardır.

ExraBits özelliklerini bir arada şu şekilde verebiliriz;

  • Windows panosuna seçtiğiniz dosya ya da klasör isimlerini kopyalar. Seçilmiş dosya ya da klasörlerin tam yollarını da kopyalamak isterseniz komutu seçerken SHIFT tuşunu basılı tutmalısınız.
  • Program, dosyanın niteliklerini, boyutunu, son değiştirme tarihini ve kopyalanan dosyanın özniteliklerini istediğiniz gibi ayarlamanızı kolaylaştıran bir iletişim kutusuna sahiptir. Açılan panodaki metin üzerinden de dosya ya da klasörlerinizin adlarını değiştirebilirsiniz.
  • Tek tek yaparak zaman kaybetmek yerine bu program sayesinde tek seferde birçok dosyanın ya da klasörü adlandırabilir veya adını değiştirebilirsiniz.
  • Sistemde yer kaplayan, bazen fark etmediğimiz ya da tek tek bulmaya çalıştığımız boş klasörleri isteğimiz üzerine tarayarak silebilir. Seçtiğimiz dosyanın alt dosyalarını tarayarak istediklerimizi bulabilir ya da komut üzerine silebilir.

 

 

 

ExtraBits BENZER İÇERİKLER
ExtraBits YAPILAN YORUMLAR