Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Google Drive

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Google Drive çevrimiçi depolama servisi, tüm kullanıcılarına bu hizmeti, 15gb’a kadar bedava sunuyor. Bizim için önemli olan, hiç kaybetmek istemediğimiz resimlerimizi, belgelerimizi, videolarımızı yada diğer dosyalarımızı  bu servis aracılığı ile saklayabiliyor olmamızdır. Google Drive servisine bilgisayarımızdan drive.Google.com adresinden basitçe ulaşabiliyoruz.

 

Android veya İos işletim sistemlerinde de  bu uygulamayı kullanabiliriz. Uygulamanın kolay ve yalın bir dile sahip olup, anlaşılır olması biz kullanıcılar için çok iyi.

Uygulamaya girip alt doğrultuda tespit edilen “yükle” alanından telefonumuzdaki istediğimiz belgeyi, fotoğrafı, müziği seçip kolayca yüklüyoruz ve Google drive’a ne vakit nereden ulaşırsak ulaşalım bu yüklediğimiz verilere erişebiliyoruz.. Google bunu wi-fi ile yükleme doğrultudarı bulunduğu amacıyla öynce wi-fi ile bağlanın diyor. Bulunduğunuz bölge wi-fi ile bağlantı kurmaya uygun değilse, “tümünü şimdi devam ettir” alanına tıklayarak mobil bağlantı üzerinden yükleyebiliriz. “Oluştur” alanından döküman, klasör, e-tablo oluşturabiliriz rahatlıkla.

*Asıl güzel olan özelik menüdeki “tara” alanı bizce. Bu özellik biz her hangi bir şeyin raporun fotoğrafını çektiğimizde bunu otomatikman pdf dosyası olarak kaydetmemize yarayan şaşırtıcı bir seçenek.

*Mesela, okuldasınız ve panoya uzun bir liste asıldı, vaktiniz kısıtlı, derhal tara alanından bu listenin fotoğrafını çekip, daha sonra rütuşlanmış, netleştirilmiş ve pdf olarak kaydedilmiş biçimi ile net bir şekilde inceleyebilirsiniz.

*Google Drive’ı telefonunuzda pdf okuyucu olarak da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken pdf dosyalarınızı Google drive’a yüklemek. Bu arada dilediğiniz belgeyi, veriyi,video yada müzik dosyasını dilediğiniz arkadaşınızla da rahatlıkla “paylaş” alanından ister mail olarak, isterseniz sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.

Google Drive kısaca bizim bilgilerimizi güvende tutan ve bize çevrim içi depolama alanı açan gerektiğince kullanımı kolay ve güzel bir uygulama. Tüm kullanıcılarına sunmuş bulunduğu 15 gblık bedava kotası ise çok da az değil. Dilerseniz bu alanları cüzzi ücretlerle arttırabilirsiniz.

Google Drive YAPILAN YORUMLAR