Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Hologram teknolojisi

Hologram teknolojisi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bu teknoloji anlamında da gecen hologram kütlesi ve evrende kapladığı hacmi olmayan anlamına da gelir. Asılamaçlarıüretilmesi zor ürünlerivb. teknolojilerinin bir minyatürünüoluşturmaktır.ilk olarak Japonya’daçıkan bu fikir daha sonra Amerika’dageliştirilerekkullanıcılarasunulmuştur.peki siz evde hologramyapabilirimsiniz?

Evde hologram yapılabilir mi?

Elbette siz de evde hologram yapabilir ve bu teknolojinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. yapmanız gereken android,apple ve Windows gibi oturumlardan uygulamayı indirmek ve hologramınyansıtma lamellerini yapmak. Lamelleri yapmak ise kolay. Birbirineeşityamuklarınbirleşmesindenoluşan bir sekil ile birlikte az kesitli bölgeyi uygulamada gösterilen noktaya uygulamak. Denizanası , kelebek, uğurböceği gibi hayvanlarda bu teknoloji sayesinde gözlemleyebilirsiniz.hologram sadece bu amaçlariçin mi yapılmıştır.  tabiki hayır.peki hologramınkullanıldığı alanlar nelerdir?

Hologramınkullanıldığı alanlar

Mühendislik

Mühendislikte tasarlanan bir makine veya parçanıntaslağınıyansıtabilir ve bütündetaylarıylagörebilirsiniz.son 3 yıldıryavaşyavaşdünya ile beraber Türkiye’de yerini bulan bu teknoloji ulaşılası kolay bir hale de gelmiştir.

Deney gözlem(bilim)

Zaten bir bilim urunu olan hologram teknolojisi bilimin emellerine hizmet eden bir teknoloji haline de gelmiştir.bu alanda kendini en çok deneyler ve gözlem de gösteren hologram teknolojisi daha bir çok alanda kullanılmaktadır

Fizik

Bu bolum için daha çokgeliştirilen bir hologram teknolojisi vardır. buradaçeşitlikurallarıgözlemleri ve metafizik olayları incelenmekle birlikte nasıl bir olay olacağını da öngörmüştür.

Astronomi

Bu alanda göktaşlarının bir minyatürü ve çarpışmaolaylarınınnasılolacağı ile ilgili çalışmalardagörev alan hologram teknolojisi içinözel personeller bile vardır.en çok isine yarayacak olan dallardan olan astronomi de hologramın bu nimetinden en çok yararlanan bir bilim dalı haline gelmiştir

Hologram teknolojisi YAPILAN YORUMLAR