Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Lightshot

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Bilgisayar kullanıcılarının bir çoğu ekran görüntülerini paylaşmıştır. Ekran görüntüsünü paylaşmak amacıyla “PrntScr” tuşuna basarak ekran görüntüsünü alırdık daha sonra paint ile resim olarak kaydedip paylaşırdık. Kısacası ekran görüntüsünü paylaşmak tam bir eziyet.

Lightshot ekran görüntüsü alma konusu ile ilgili gerçek bir devrim diyebiliriz. Genellikle forum sitelerinde baya bir kullanılan Lightshot kullanıcılarının taktirini kazanmış durumdadır.

Lightshot, “PrntScr” tuşuna tıkladığınızda paylaşmak dilediğiniz kısmı seçiyor ve paint gibi hiç bir programa gereksinim duymadan direk olarak paylaşabiliyor ya da Lightshot’ın kendi sitesine upload edip forum sitelerinde de paylaşabiliyorsunuz.

Lightshot Program alakalı dosyayı kaydedeceğiniz vakit Belgelerim içersinde kendisine bir klasör açar ve o bölgeye kayıt yapar. Lighshot ise ekrangörüntüsünü kaydetmek istediğinizde endeks göstermenizi ister ve açıkladığınız klasöre kaydeder. Görüntüyü JPEG, PNG ya da BMP uzantılarında kaydedebilirsiniz. İsterseniz görüntüyü kaydetmeden internete yükleyebilir ya da Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Lightshot YAPILAN YORUMLAR