Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Microsoft Word

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazılarınızı kolaylıkla yazabileceğiniz, tablolarınızı ve grafiklerinizi zorlanmadan istediğiniz biçimde oluşturabileceğiniz Microsoft Word programı ile ödevlerinizi, projelerinizi oluşturabilirsiniz. Word programı bir sözcük işleme programıdır. Apple Macintosh ve Microsoft Windows işletim sistemleri üzerinde çalışabilmektedir.

Microsoft Word programı ile yazı yazmaya dair tüm işlemleri kolaylıkları ile birlikte sizlere sunmaktadır. Giriş kısmında yer alan hazır yazı boyutları kullanabilir, tek bir tık ile yazılarınızı iki yana yaslı, sağa veya sola yaslı olarak biçimlendirebilirsiniz. Altını çizmek istediğiniz kısmı istediğiniz renge boyayabilir, kelimelerin arka planlarına renk verebilirsiniz. Word programı aynı zamanda sizlere resim ekleme ve biçimlendirme özelliğini de sunmaktadır. Böylelikle yazmış olduğunuz yazıya görseller ekleyebilir, onları metininizle uyumlu halde görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz de bütün yazınızı yazdıktan sonra tasarım kısmında yer alan, son sürüm ile birlikte gelen hazır şablonları seçebilirsiniz de. Yazılarınıza sayfa düzeni kısmından içindekiler kısmı, dip not veya son not ekleyebilir, sayfalarınızı numaralandırabilirsiniz ve kenar boşluklarını ayarlayabilirsiniz. Tablo oluşturduğunuzda oluşturduğunuz tabloların görünümünü değiştirebilir, tablolarınızdan grafikler oluşturabilirsiniz. Son sürüm ile gelen farklı grafik çeşitleri ile anlaşılması kolay grafikleri oluşturabilirsiniz. Son sürüm ile gelen kapatma karakterleri ile harflerinizi, sayılarınızı kutu veya yuvarlak içine alabilirsiniz.

Kısacası Microsoft Word programı tam anlamıyla baştan sona yazı yazmak için kolaylıklarla donatılmıştır ki bu nedenle dünya çapında kullanılan bir program olma özelliğini taşır.

Microsoft Word YAPILAN YORUMLAR