Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

PirateBrowser

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Birçok ülkede internette ulaşılmak istenen siteler çeşitli nedenlerden dolayı erişime engellenmektedir. Kimi zaman içerdiği videoları nedeniyle, kimi zamanda ücretsiz olarak filmlerini, müziklerini indirme imkânı tanıdığı için siteler sansürlenmekte, erişime kapanmaktadır.  Yazılımcılar da bu duruma karşı olarak pek çok çözüm üretmeye çalışır. Bunlardan biri de The Pirate Bay’ın ücretsiz olarak sunduğu Pirate Browser tarayıcısı.

The Pirate Bay özellikle film ve müzik endüstrisine yönelik olarak herkesin yararlanması için torrent ve magnet link sistemini, peer to peer dediğimiz karşılıklı alma ve gönderme işlemini, yayan torrent sitesi. 2003 sitesinde en çok kullanılan torrent sitesidir. Telif hakları davasıyla ve sansüre karşı oldukları için birçok ülke erişime engelledi. Buna karşın 10. Yıl dönümlerinde,  hediye olarak PirateBrowser’ı çıkarmışlardır. Pirate Browser, Firefox tabanlı, Vidalia yazılımını kullanarak internet üzerinde isimsiz olarak dolaşmanızı sağlar. Bunun anlamı kim olduğunuz bilinmeden etraftan dolaşarak siteye girebilmenizdir.  Normal trafiğinizi anonim hale getirmiyor. Ama tor yazılımı kullanarak veya VPN üyeliği ile trafik akışınızı anonim hale getirebilirsiniz.  Yani DeepWeb konusunda, internetin tehlikeli kısmı, yeterli gelmeyecektir ama onun dışında sadece erişime kapalı sitelerde işinize yaracaktır.  Kolay kullanıma sahip, tarayıcı özellikli PirateBrowser ile engelli web sitelerine girebilirsiniz.

Kısacası özetlemek gerekirse, Pirate Browser Tor Browser’ının alternatifi olarak, temel koruma seviyesinde yer alan, engelli web sitelerine etraftan dolaşarak girmenizi sağlayan bir tarayıcı. Firefox temelli olarak çalışıyor ve ücretsizdir.

PirateBrowser YAPILAN YORUMLAR