Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Pokemon GO Hakkında Herşey

Pokemon GO Hakkında Herşey

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Pokemon GO Hakkında Herşey

Genci yaşlısı pokemon GO  hakkında bilgi sahibi oldu. Mobil oyunlar arasında kısa sürede en çok oynanan oyun olması tesadüf mü bilinmez ama gerçekten herkesi kendine bağlayan bir oyun nasıl bu kadar tutuldu? Bilinmez ancak oyun diğerlerinden çok farklı bu oyunu oynamak için yürümek zorundasınız. Daha önce hiç bir zaman bu tarz bir oyun piyasaya sürülmemişti. Oturarak oynanan oyunların yerini yürüyerek pokemon avlayan oyuncular aldı.

Aslında farklı bir oyun olması ve 1990’lu yıllarda pokemon çizgi filminin verdiği etkiyi düşününce Pokemon GO mobil olarak bu etkiyi göstermesi süpriz sayılmaz. Çizgi film döneminde Pokemon da buna benzer bir etki yaratmıştı ancak bu etki sadece çocuklar üzerindeydi. Yetişkinler çizgi filmi doğal olarak takip etmiyordu. Ancak Pokemon GO öyle değil akıllı cihazlarla oynanan bu oyunda yetişkinlerde pokemon avına çıkıyor. GPS üzerinden yürüyerek pokemon avlıyor o pokemonları geliştiriyor ve GYM lerde rakiplerinizle kapışıyorsunuz. Oyunun ana mantığı bu poketoplar sayesinde pokemon yakalayabiliyor ve onları envanterimize ekleyebiliyoruz. Oyunda toplam 142 pokemon var ve 18 farklı türde pokemon yer alıyor. Bu pokemonların tamamını toplamak asıl amaçlarımızdan bir tanesi ancak sürekli olarak gezmeli ve pokemon avlamaya devam etmeliyiz. Oyunda bir yandan da elimizde bulunan pokemonları geliştirmekte yarar var. Çünkü 5 level olduktan sonra GYM noktalarına giderek diğer pokemon oyuncuları ile savaşa biliyorsunuz. Oyunun asıl güzel noktası da bu yakaladığınız pokemonları geliştirmek ve ardından sizin gibi oyuncuları yenmek bu en güzel anlardan bir tanesi kesinlikle oyunda yürümek dışında zevk veren şeylerin başında geliyor. Oyun halen daha ülkemizde yasal yollardan indiremiyor ancak oyuncular daha ilk günden barkod okuma sistemi gibi basit hilelerle oyunu indirip oynamaya devam ediyor. Önemli ve merak edilen bir konu ise Pokemon GO tabletlerde çalışıyor mu? Bu sorunun yanıtı Hayır şuan için Pokemon GO sadece akıllı telefonlardan oynanabiliyor. İlerleyen dönemde bununla ilgili bir çalışma yapılır mı bilinmez. Oyunla ilgili büyük bir şüphe de söz konusu oyunu oynayanların bilgileri Google tarafından CIA’ya veriliyor dedikoduları artık neredeyse herkes tarafından biliniyor. Bu işin başlaması siber güvenlik uzmanı Adam Reeve’in ortaya attığı bir söz ile başladı. Reeve Google gizli bilgileri sızdırıyor dedi ve bu söz bütün dünyaya yayıldı. Oyuncuların endişelerinden sonra Google da bir adım attı ve Niantic ile ortak iş birliği ile yetki kısıtlamasına gitti. Ortaya atılan iddialar Google’ın oyunu oynayan herkesin maillerini görebildiğini öngürüyordu.

Birazda oyunun diğer özelliklerinden bahsedelim. Oyun neden halen daha ülkemizde resmi olarak yayınlanmadı?ilk olarak 2 ülkede oyunculara sunuldu ve bunu 26 ülke ile sürdürdü. İlk olarak oyun BETA olarak yani deneme sürümü gibi çıktı ve çok fazla tutuldu. Sürekli olarak yürümek ve adım atmak zorundasınız pokemonları toplamak için bu ana kural 142 pokemonu toplamak hiç kolay değil geçtiğimiz günlerde bunu başaran bir amerikalı vardı ve ona ufak bir ödül verilmişti. Hergün en az 10 km yürüyen genç kısa sürede 142 pokemonu yakalamıştı.

Pokemon GO oldukça eğlenceli ve dışarı da vakit geçirmeyi sevenler için ideal bir oyun ancak oyunun açıkları ve tehlike durumu oyuncuları tedirgin ediyor. İnternet sitelerinde sürekli olarak çıkan Pokemon GO ajan mı? Gibi sorular sürekli olarak insanların oyun oynamasına engel olabiliyor. GPS sistemi ile oynanan Pokemon GO gerçekten ajan mı? Bunu ilerleyen dönemde göreceğiz.

Pokemon GO Hakkında Herşey YAPILAN YORUMLAR