Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Pokemon GO Nasıl Oynanır

Pokemon GO Nasıl Oynanır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Pokemon ile tanışmamız oldukça eski yıllara dayanıyor. 1990’lu yıllarda Pokemon çizgi film olarak ülkemize gelmiş ve döneminde gerçekten çok beğenilmişti. Çocukların kendisini pokemon sanıp biryerlerden atlaması ile de ülkemizde pokemon çizgi filmi yasaklanmıştı. O dönemden bu yana teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişti ve artık akıllı telefonlar sayesinde birbirinden kaliteli ve görselliği üst düzey oyunları oynayabiliyoruz. Onlardan bir tanesi de Pokemon GO mobil oyun olarak çok kısa sürede muazzam bir oyuncu kitlesine sahio oldu.

Pokemon GO çizgi film ile aynı temellere dayanıyor. Pokemon yakala eğit savaş ve kazan. Elbette gelişen teknoloji ile Pokemon GO oyunu çok daha farklı özellikleri bizlere sunuyor. Oyunu oynamak için akıllı cihazımıza indirerek işe başlayamalıyız. Ancak ülkemizde halen daha Pokemon GO Storelarda yer almıyor. İlk olarak 2 ülkede çıkan Pokemon GO şuanda 26 Avrupa ülkesinde daha indirilerek oynanabiliyor. Biz oynamak için oyunun indirme barkodunu bulmalıyız. Bunu internette ufak bir araştırma yaparak çok kısa sürede bulabilirsiniz. Oyun bazı akıllı cihazlarda çalışmıyor onuda belirtelim. Samsung S3 ve üstü modellerde oyunu oynayabilirsiniz. Ayrıca Android 4.4 ve üzeri sistemlerde oyunu oynayabileceğini de ekleyelim. Pokemon GO cihazınıza  yüklendi ve oynanmak için hazır halde hemen bir kullanıcı hesabı yaratmalıyız. Oyunda 2 çeşit hesap açma durumu söz konusu ya Gmail ile oyuna kayıt olacağız. Ya da Pokemon Trainer Club hesabı açarak oyunu oynayacağız. Ufak bir öneri akıllı cihazlarda zaten gmail hesabı olduğu için mail ile oyuna kayıt olmak çok daha akıllıca ve hızlı olacaktır. Hesap oluşturuldu ve oyun için kendi karakterimizi yaratıyoruz.  Kadın ya da erkek karakter seçebiliriz. Fiziksel özellikleri de tamamen biz karar veriyoruz. Bu işlemi de bitirdikten sonra oyun bize 1 adet pokemon verecek. Çizgi filmi izleyenler bilir Ash eğer geç kalmasaydı Charmendar, Squirtleya da Baulbasar’dan birini alacaktı pokemon olarak oyunda da bu 3 seçenek var ama ben Pikachu almak istiyorum diyorsanız onunda bir yolu var.

Pikachu İle Yola Çıkmak

Eğer yola Pikachu ile çıkmak istiyorum diyorsanız başlangıçta size sunulan 3 pokemonu yakalamayın ve yola çıkın biraz yol aldıktan sonra yolunuza Pikachu çıkacak. Sıra geldi Pokemon yakalamaya elinizde şuanda tek bir pokemon var ve oyunda toplam 142  pokemon var. Hepsini yakalamak emin olun uzun zaman alacak. Oyundayken telefununuzun GPRS’i açık olmak zorunda aksi halde karakteriniz siz hareket etseniz bile oyunda ilerlemeyecektir. Sırada pokemon avlamak var evet gerçekten dışarı çıkıp gezmek ve pokemon aramak zorundayız. Oyunda pokemon  yakalamak istiyorsanız daha çok gezmeli ve çevrenizi keşfetmelisiniz. Bir pokemon ile karşılaştınız hemen ekrana dokunun ve Poketoplarından bir tanesini hazırlayın. Poketopu pokemona doğru fırlatın yapmanız gereken tek şey doğru isabet ettirmek ardından pokemonu yakalamış oluyorsunuz. 18 çeşit farklı tipte pokemon var. Bunlardan bazıları böcek, ejderha, Ateş, Su ve Toprak her pokemon farklı bölgelerde bulunuyor. Mesela ateş pokemonları suyun olmadığı her yerde karşınıza çıkabilir. Bazı az tipte pokemonlar şehirlerin önemli bölgelerinde bulunabiliyor. Mesela oyunda sadece 3  tane ejderha tipinde pokemon var ve bu pokemonları her yerde bulmak mümkün değil çok gezmek ve alanları keşfetmek gerekiyor.

Oyunun asıl keyfi GYM alanlarında yaşanıyor. 5. Seviyeden sonra buraya girerek diğer pokemon savaşcıları ile burada karşılaşabiliyorsunuz. Pokemon Gymleri harita da gösteriliyor. Yeterli seviyeye ulaştıktan sonra diğer avcılarla burada karşılaşabilirsiniz.

 

Pokemon GO Nasıl Oynanır YAPILAN YORUMLAR