Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Pokemon Go XP Kazanma

Pokemon Go XP Kazanma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Pokemon Go XP Kazanma

Pokemon Go eski döenim çizgi filminden oyununa terfi etmiş halidir. Birçok kişi zamanın çoğunu pokemon bulmak ile geçirmektedir. Aslında yürüyerek elde edilen pokemonlar insanların sabit olmaması ve tutku ile aranan pokemonlarda kişiye çok zarar verebilir. Bunların başında çocuklar yer almaktadır çünkü bazen pokemonlar çok tehlikeli bölümlerde bulunabiliyor ve ister istemez çeşitli yaralanma ya da tedirginliğe neden olabiliyor. Pokemon Go bu yüzden çeşitli ülkelerde yasaklaanmış hem ulusal açıdan hem de bireysel olarak korunma amacı güdülenmeye çaşılmaktadır.

Pokemon go oyunu telefondan harita ile yani GPS ile yönlendirilen ve kamera ile erişim sağlanıp pokemon karakterlerinin yerini gösteren bir oyundur. Pokemon go’yu biröok insan oynamakla birlikte yanlış oynayanlarda bulunmaktadır. Pokemon Go nasıl oynanır peki ilk olarak telefondan Google play’den pokemon go indirmek ve GPS ve kamerayı etkin hale getirmektir sonrasında pokemon go’ya tıklayarak ilk oyun oynanabilir. İlk kez pokemon go oynayanlar gösterilen pokemon karakterlerini bulmak için yürümeli ve pokemon yumurtalarını almalısınız Bu pokemon yumurtaları 600 ya da 650 puan veriyor eğer diğer türde yumurta seçerseniz kazanacağınız puan türü 50 ya da 100’dür. Pokemon go xp kazanmak oyunda derece atlamak anlamına geliyor. Pokemon go oyununda rozet kazanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunlardan ilki yürüyeceğiniz mesafe 6.5 Km’den fazla yürürseniz pokemon go’da rozet kazanma şansı artıyor. Bu rozet ise pokemon go travel badge’dir. Eğer 33 sayı ya da fazla pokemon karakteri toplanılmışsa bu sefer rozetin ismi değişmektedir. Rozetin ismi  silver pokedex badge olmaktadır.

Pokemon GO  ile Xp Kazanma Yolları

Pokemon go’da karakterler doğal alandan bulunur yani karada iseniz karada denizde iseniz denizde pokemonlar bulunmaktadır bunu da GPS’den bulmak mümkündür ve elinizdeki verilerin iletimi sayesinde gerçekleşmektedir. Pokemon go’da CP ve HP bulunmaktadır. Bu kodların anlamı şudur ilk olarak oyuna başlandığında can olarak oynanır yani can ne kadar yüksekse başarı şansı o kadar yükselir CP ne kadar az ise başarı oranı o kadar azalacaktır. Pokemon Go’da xp kazanmak ne anlama gelir diye sürekli sorulur bunun yanıtı oyunda aşama atlamaktır. Sürekli pokemon yakalamak ile xp kazanılır ve can artarak başarı oranı yükseltilir. Ayrıca çabuk xp kazanmak için önemli pokemon karakterleri yakalanmalıdır. Böylece pokemon go’nun zorluk derecesi de artacaktır.

Vahşi pokemonları bulmak için oyunda Incense bölümünü açarak önemli ve vahşi karakterler kazanılabilir. Bazen pokemon karakterileri hiç beklenilmedik bölgelerden çıkabilir mesela bulunulan bölgede göl, okyanus varsa bunların kıyılarında, çatılarda bile pokemon karakterleri bulunabilir. Vahşi pokemonlar yüzlerinden değil ayaklarından tanıyabilirsiniz. Yüzleri soluk ve görünmezdir siz yakşatığınızda belirir ve ayaklara dikkat etmeniz gerekebilir. Vahşi pokemondan kaçmadan önce yanındaki pokemonları yakalamak için çantadan ya da yanınızda bulunan farklı bir eşya ile pokemonları yakalayabilirsiniz. Master Balls, Ultra Balls ve Great Balls poke topları yüksek puan getiren pokemonları yakalamanızda yardımcı olur. Bu pokemonlara yaklaştığınızda telefonunuzun ekran görüntüsü alınmalıdır.

Pokestop elde etmek için yaşanılan şehirdeki kültür ve sanat bölgelerinden elde edilebilir. Müze, sinema gibi yerler pokestop için uygun alanlardır. Pokestop bulunulan bölgede mavi yuvarlak ve altında ince uzun bir çubuk belirir ekranda bu pokestoptur. Pokestop’a yaklaşıldığında pokestoplar renk değiştirir ve yakalanmaya hazır hale getirilir. Ayrıca pokestop kazandığınızda faklı pokemon topları almanız için ekrana seçenekler gelecektir. Kazanılan ödüllere telefondan Items bölümünden inceleyebilirsiniz. Pokedex’e ulaşmak için haritayı, karakterinizi belirlemek içinse trainer profile bölümüne tıklayarak seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

Pokemon Go XP Kazanma YAPILAN YORUMLAR