Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

QuickTime

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

QuickTime

Bilgisayar ve internet kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu programlardan biri olan medya oynatıcıları, kaliteli bir görüntüye sahip olan videoların oynatılabilmesi için oldukça gerekli bir ayrıntıdır. Apple tarafından geliştirilmiş olan QuickTime programı ise medya oynatıcıları arasında basit bir arayüze sahip olduğu için kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

QuickTime programı sayesinde oldukça küçük boyutlarda bulunan dosya türlerinde bile oldukça kaliteli bir görüntüye sahip olabilirsiniz. MOV, QT vb. dosya formatlarını QuickTime programında hiçbir sorun yaşamadan yüksek kalitede oynatabilirsiniz. QuickTime programı, özel formatları hiçbir sorun yaşamadan çalıştırabilmeniz için özel olarak tasarlanmış olan bir oynatıcıdır.

QuickTime programı aracılığı ile tanıtım videolarını, online televizyon kanallarını ve film fragmanlarını kaliteli bir şekilde izleyebilmenizde mümkün olacaktır. QuickTime programın oldukça basit bir görünüme sahip olması onu gerçekten dikkat çekici yapıyor olsa da, özellikle QuickTime programının hızlı yapısı çok daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesine yol açmaktadır.

QuickTime Hangi Formatta dosyaları Oynatır

Özel formatların yanı sıra en popüler olan resim, video ve ses formatlarını hatta ve hatta flash animasyonlarını bile açabilen sorunsuz bir medya oynatıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. QuickTime programında sorunsuz bir şekilde çalışan bazı formatları sıralamak gerekir ise ses formatlarında MP3, AAC, ULAW, WAV, M4A, CDDA, M4P ve QCELP gibi formatları görmek mümkün.

Ayrıca QuickTime programında sorunsuz çalışan bazı görüntü formatlarında ise 3GPP2, BMP, FLASH, SWF, H.264, MPEG-1, MPEG-2, PNG, TIFF ve TGA gibi formatları da görebilmek mümkündür. Apple tarafından geliştirilen QuickTime programı adeta bir çoklu ortam mimarisi olarak adlandırılmaktadır. QuickTime programında yeni bir içerik yaratabilir ve yeni bir içerik üretebilirsiniz. Ayrıca planlanan içeriği elde edip daha sonrasında içeriğin hazır bir hale getirilmesinden sonra QuickTime programı size dağıyım özellikleri de sunacaktır.

Tüm bu süreçler göz önünde bulundurulduğu zaman QuickTime programında gerçek zamanlı yakalama, içe ve dışa aktarma, montaj, son hazırlık, sıkıştırma, dağıtım, yayın ve ortam dosyalarını oynatma gibi seçenekler sunduğunu da söylememiz mümkündür. QuickTime programı profesyonel üretime yönelik olan teknolojik ve kullanıcılar tarafından bilinen bir oynatıcıdır.

QuickTime YAPILAN YORUMLAR