Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

SlimDrivers

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

SlimDrivers

Bilgisayar yazılımlarının ve bilgisayar aparatlarının yazılımlarının daima güncel olması gerekmektedir. Hele ki günümüzde güvenlik sorunlarının çok sık bir şekilde yaşanıyor olması ve bilgisayarın normal bir şekilde çalışmasını sağlamak için de yazılım güncellemeleri olmazsa olmazlar arasına girmektedir.

Yazılım güncellemeleri bir aparatı veya bilgisayarı ilk olarak kurduğunuzda da size çok fazla sıkıntı veren bir durum olabilir. Bilgisayarın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için öncelikle pek çok sürücünün bilgisayara yüklenmesi gerekecektir. Bir mouse ya da bir klavye için bile çoğu zaman sürücü ihtiyacı ortaya çıkabiliyor.

Bu gibi sürücülerin bilgisayara yüklenmesi ya da güncellenmesi için ise bolca zaman ayırmanız gerekiyor. Tamda bu aşamada size zamanınızı daha verimli kullanmanız için yardımcı olacak ve daha kolay bir kurulum sayesinde az zahmet verecek olan ücretsiz sürücü güncelleme programı olan SlimDrivers programından bahsetmek istiyoruz.

SlimDrivers programını bilgisayarınızı kurduğunuz zaman ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olacaktır. Bilgisayarınıza format attınız ve hiçbir donanım sürücüsü yüklü değil mi? Sadece kablo ile internete bağlanarak SlimDrivers programını yüklemeniz yeterli olacaktır.

SlimDrivers programının özelliklerine göz attığımızda bu sürümün ücretsiz olduğu görmekteyiz. İsteyen kullanıcılar ise programın ücretli sürümünü kullanarak çok daha fazla özelliği elde edebilir. SlimDrivers, bilgisayarınızı tarar ve yüklü olan bütün sürücüler ile ilgili bilgi toplayarak eksik olan veya güncel olmayan sürücüleri tespit eder. Tespit ettiği sürümleri ise tam adı ile size bildirecektir.

SlimDrivers programında sürücü yükleme işlemi başlamadan önce ise geri yükleme noktası oluşturulur. Bu sayede güvenlik önlemi alınır. Tek bir tıklama ile eksik olan ya da güncel olmayan sürücülerin son sürümlerini bilgisayara indirip kurulumunu sağlar. Sonrasında ise kurulum bittiği zaman bilgisayrınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir.

Bu özelliklerden de anlayabileceğiniz gibi tek yapmanız gereken şey bilgisayarınızı SlimDrivers programına taratarak ne gibi eksiklerin olduğunu ve hangi sürücülerin güncel olmadığını görmektir.

Size rapor edilen sürücülerin yanı sıra güncelleme butonları da çıkacaktır. Bu butonlara tıkladığınız zaman ise hemen sürücünün inmeye başladığını göreceksiniz. SlimDrivers programı indirme işlemi sonrasında otomatik olarak sürücüyü kuracaktır.

Diğer Özellikleri:

Zamanlama özelliği ile belirlenen sürelerde tarama
Yedekleme ve geri yükleme özelliği
Sürücü yüklemesi sonrasında otomatik olarak bilgisayarı yeniden başlatma
Program güncellemeleri kontrolü
Windows açılışında otomatik olarak başlama
Günlük kaydı tutma ve görüntüleme
Kullanıcı dostu arayüz

Kullanım:
Programı kurduktan sonra Start Scan düğmesine tıklayınız. Sisteminiz tarandıktan sonra güncellenmesi gereken sürücülerin listesi görüntülenecektir. İster her sürücü yanındaki Download düğmesi ile tek tek, isterseniz de Download All düğmesi ile tüm sürücüleri tek seferde indirip kurabilirsiniz. Sürücü kurulum sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

SlimDrivers BENZER İÇERİKLER
SlimDrivers YAPILAN YORUMLAR