Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Whatsapp’ın Yeni Durum Güncellemesi Kullanıcılarını Çıldırttı!

Whatsapp’ın Yeni Durum Güncellemesi Kullanıcılarını Çıldırttı!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Whatsapp iyilik yapalım derken adeta kötülüğe yol açtı kullanıcılarının çoğundan şikayet yağmuruna tutulan ‘WP’ şirketi ne yapacağına karar vermedi. Son zamanlar oldukça güvenli olmanın popülerliğini kullanan bu uygulama şirketi aslında hata yaptığının farkına bile varmadı. Şikayetçi olunan taraf ise Snapchat’te olduğu gibi 24 saat içinde silinecek video ve fotoğraf paylaşım özelliği geldi. Fakat kullanıcılar, bu durumdan hiç hoşnut değiller.

‘WP’ (Whatsapp) yöneticileri bu hafta başında 24 içinde kaybolan durum özelliğinden bahsetmişti aslında. Fakat şu an için bu kullanılan UPDATE kullanıcıların iyice sinirlenmesine yol açmış bulunmakta. Kullanıcılarının çoğu ‘Twitter, Facebook ve İnstagram’ gibi yerlerden şikayetlerini belirtmeye halen devam ediyor. Şu ana kadar gözlemlediğim kadarıyla kullanıcılar Snapchat’ten alınıp da en çok İnstagram’a getirilen hikayeler özelliğini beğendiler. Onun dışında ‘şurayı satın alın da siz de kurtulun, biz de kurtulalım’ gibi hava hakimdi. Whatsapp teknik haberleşme ve bilişim çalışanları sorunu halletmeye çalışsalar da bunu bir an önce halletmeleri lazım. Eksi alma hakkının dolduran Whatsapp şimdi ‘kara kara’ kullanıcılarını nasıl memnun edeceğini düşünmekte.

Google Play Store’da ve Apple Store, Whatsapp’ın bu güncellemesinin ardından pek çok kullanıcı en düşük puan olan bir yıldız verirken, sosyal medyada da kullanıcılar Whatsapp’ın yeni halinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Bunun en önemli sebebi ise favori rehber özelliğinin kaldırılmış olması. Whatsapp’ın yeni halini gören kullanıcılar, Hikayeler özelliğini bir yandan beğenmediği gibi aynı zamanda favori sekmesinin kaybolduğunu gören ve kendileri için sinir bozucu hale gelmiştir.

Whatsapp kullanıcıları yeni güncelleme hakkında ne düşünüyor?

Kullanıcıların en çokta hayrete düştüğü konu; bu kadar kısa sürede kendini fenomen yapan uygulama nasıl böyle hatalar yapabiliyor dercesine kendi kendine düşünür olmuşlar. Tabiki de hepsi kötü hal almış durumda değil bu güncellemenin artık sesli arama yaparken ses kalitesini belirleyebileceksiniz ve güzel yanında ses kalitesini düşürerek kota kullanımını azaltabilir, yüksek internet faturalarında ve ya ‘GB’ sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp’ın Yeni Durum Güncellemesi Kullanıcılarını Çıldırttı! YAPILAN YORUMLAR

 • Ergin ALTINTAŞ
  2 sene önce

  böyle olacağını bilseydim valla wifi den uygulama güncellemeyi kapatırdım iğrenç bi güncelleme olmuş whatsapp olmuş instagram geri dönüş olsa hemen yapardım

 • zafer değri
  2 sene önce

  whatsapp da snap ve instagramdan geri kalmadı.
  Yakında canlı yayını da devreye alması muhtemeldir.