Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Yeni iPhone 8 kablosuz olarak şarj olacak gibi görünüyor

Yeni iPhone 8 kablosuz olarak şarj olacak gibi görünüyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Son zamanlarda adından söz ettiren firma Apple, son haberlere göre Kablosuz Güç Konsorsiyumu üyesi olarak bünyesine ekledi.

Neredeyse yeni çıkan tüm akıllı telefonlarda kablosuz şarj özelliği olası Apple’ın da kendini göstermesine sebep olmuş olacak ki kablosuz özelliğe yer vereceği neredeyse kesin olarak bakılan iPhone 8 için kolları sıvadı. iPhone hakkında kablosuz şarj özelliği gelmeyeceğini düşünenler ise bu haberle ters köşe oldular. Yeni iPhone 8’in kablosuz şarj özelliğine sahip olacak olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone’un bünyesine kablosuz şarj özelliği eklediği iPhone 8 akıllı telefonu olmasına rağmen bazı uzmanlar kablosuz şarj özeliğinin gereksiz bir eklenti olduğunu düşünüyor. Ancak son günlerde Apple’ın bünyesine Kablosuz Güç Konsorsiyumunu katması ile Apple’ın gerekli bir şey olarak gördüğü belli oluyor.

Tabi ki her zaman kullanıcılarını şaşırtmayı seven Apple şirketi ciddi bir kablosuz şarj ile adından söz ettirecek varsayımlarda bulundu. 5 dakikalık bir kablosuz şarjın ardından iPhone 8 akıllı telefonunun tam olarak 5 saatte varan kullanım zamanı sağlayacağı konuşuluyor. Tabi ki iPhone 8 ile birlikte kablosu şarj edebilmek için bir adet kablosuz şarj standına da sahip olmanız gerekecek.

İPhone 8 ile birlikte kablosuz şarj özelliğinin de geleceği kesin mi?

Bünyesine kattığı Kablosuz Güç Konsorsiyumu ile birlikte Apple’ın iPhone 8 olarak yeni piyasaya süreceği telefonunun kablosuz şarj özelliği sunmaması bir çok takipçisini üzebilir. Apple’ın takipçilerini üzmeyerek kablosuz şarj özelliğini iPhone 8 ile birlikte sunacağına herkes neredeyse emin gözlerle bakıyor.

İPhone 8 piline kablosuz şarj zarar verir mi?

Öncelikle iPhone 8’i kablosuz şarj özelliği ile birlikte getirecek olan Apple’ın bunu detaylı olarak düşünüp ona göre önlemler alacağına eminiz. Tabi ki Samsung gibi büyük bir firmanın bile patlayan Note serisi telefonundan sonra hiçbir şeye kesin gözüyle bakamayız. İPhone 8 piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra kablosuz olarak şarj olacak pilinin ne kadar sağlam ve dayanıklı olduğu kesinleşir gözüyle bakmak gerekiyor. Umarım herkes için iPhone 8 yeni kablosuz şarj özelliği ile hayırlı olur.

Yeni iPhone 8 kablosuz olarak şarj olacak gibi görünüyor YAPILAN YORUMLAR

  • Laylik21
    2 sene önce

    İphone Yine yapmış yapacağını. bu telefonun stabil çalışması sarjı uzun gitmesi gibi harika özellikleri insanı cezbediyor.