Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Yollardaki Yardımcınız Yandex Navigasyon

Yollardaki Yardımcınız Yandex Navigasyon

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bütün sürücüler kendilerine alternatif yollar gösterecek veya trafiğin durumu hakkında bilgilendirme yapacak bir uygulamaya ihtiyaç duyar. Yandex Navigasyon tam da bu isteğinizi yerine getirecek bir uygulamadır; sizlere kullanabileceğiniz güzergâhları belirleyerek trafik durumunu gösterir.

Yandex Navigasyon gerçek zamanlı çalışan bir uygulamadır yani size o an ki trafik durumunu gösterir ki bu özelliği ile diğer Navigasyon uygulamalarının önüne geçer. Peki, Yandex Navigasyon nasıl kullanılır? Cihazınıza uygun olan Google Play Store, App Store veya Microsoft mağazalarından arama kısmına Yandex Navigasyon yazarak arama yaptığınızda uygulamanın ara yüzüne ulaşırsınız. Sonrasında yükle kısmına dokunarak uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Uygulamanızı açtığınızda karşınıza harita çıkacaktır. Karşınıza çıkan haritada nerede olduğunuzu gösteren sarı renkte bir ok işareti bulunur. Sol alt tarafta yer alan büyüteç simgesine tıkladığınızda gideceğiniz yeri yazarak ara dediğinizde size haritada yeri gösterir, git seçeneği sunar. Git dediğinizde, yukarıda yol güzergâhlarını varış süreleriyle gösterir. Her güzergâh için iki seçenek sunar; bunlar git veya iptal seçenekleridir. İptal dediğinizde işlemi iptal eder ve sizin bulunduğunuz noktayı gösterir ve ilk hale gelir. Git seçeneği de size yol güzergâhını harita üzerinde gösterir. Yol güzergâhını kontrol ettiğinizde bir levha simgesi var ise uyarıları gösterir.  Solda yer alan üçgen içerisinde + işareti yer alan simgeyi tıkladığınızda size yol ile ilgili yorumları gösterir.

Sürücülere trafik ışıklarını göstermesi ve bu sayede sürücülerin yolda geçireceği zamanı en aza indirgemesi Yandex Navigasyon faydaları arasında yer almaktadır. Bunun dışında yukarıda da bahsedildiği gibi maksimum 3 adet olmak üzere alternatif güzergâhlar gösterir. Yol üzerinde diğer sürücülerin yaptığı yorumlar ile sürücülerin yol hakkında ayrıyeten bilgilenmesini sağlar. Yandex hesabı kullanarak liste oluşturabilir, gideceğiniz yeri önceden kaydedebilirsiniz. Son olarak uygulamayı sesli komutlarla kullanabilirsiniz.

Yollardaki Yardımcınız Yandex Navigasyon YAPILAN YORUMLAR

  • Laylik21
    2 sene önce

    Eskiden google’ninki kullanırdım bazen hiç istemedigim yollardan uzatarak giderdim artık yandex navigasyon ile en kısa yoldan dogru yollardan gidiyorum

  • Burak
    2 sene önce

    Daha önce google playde kullanmadığım uygulama kalmamıştır sanırım ama bu uygulamaya bayıldım. Gerek kendi içerisindeki araç çeşitliliği gerekse kullanış pratikliği harika bir uygulama